Charlie i fabryka czekolady
Odrobina magii w realnym świecie

Odrobina magii w realnym świecie

Niewielu jest ludzi, którzy nie posiadają marzeń. To one nadają światu kolorów, motywują do działania oraz pobudzają wyobraźnię. Nierzadko pozwalają także uciec od szarej rzeczywistości. W świecie fantazji uwielbiają przebywać zwłaszcza dzieci. Sięgnij po książkę pod tytułem “Charlie i fabryka czekolady”, którą napisał Roald Dahl i przekonaj się czy życie w bajkowym otoczeniu wystarcza do bycia szczęśliwym!

Bilet do prawdziwej krainy magii

Charlie to mały chłopiec, który wychowuje się w kochającej i licznej, lecz ubogiej rodzinie. Nie brakuje w niej ciepłych uczuć i wzajemnego wsparcia, co znajduje odzwierciedlenie w jego pogodzie ducha i dużym rozsądku. Niestety z powodu ograniczonych środków finansowych, dziecko może cieszyć się swoim ulubionym przysmakiem, czekoladą, wyłącznie przez jeden dzień w roku. Gdy otrzymuje ją w prezencie z okazji urodzin ze zdziwieniem odkrywa, że w opakowaniu znajduje się specjalny złoty kupon uprawniający go do odwiedzenia fabryki Willy’ego Wonki słynącej z produkowania wyśmienitych łakoci. Podekscytowany chłopiec wyrusza w podróż o jakiej wcześniej nawet mu się nie śniło.

Odróżnić dobro od zła przebywając w krainie pokus

Na miejscu okazuje się, że obiekt zwiedzi także czwórka innych wybrańców. Ich przewodnikiem jest sam Wonka, który przedstawia sekrety wytwarzania czekolady i uważnie obserwuje swoich gości. Fabryka pełna jest bowiem licznych pokus, którym bardzo trudno się oprzeć. Nie każdy jest w stanie sprostać temu zadaniu. Skomplikowane maszyny, czarodziejskie stworzenia, zapierające dech w piersiach krajobrazy – to tylko namiastka wrażeń. Czym właściciel tego owianego legendą przybytku kierował się rozsyłając zaproszenia? Z biegiem czasu okazuje się, że motywy posiadane przez mężczyznę nie są tak jednoznaczne jak mogłoby się wydawać a wizyta w wytwórni słodkości stanie się okazją do wielu przemyśleń na temat tego, które wartości w ludzkim życiu mają największe znaczenie.